אודות WIWO

"לעולם אל תסמכו על הכנסה בודדת. "

(וורן באפט)

שלום שמי חיים אלאלוף מייסד ובעלים של תוכנית WIWO. השקעתי בשוק ההון כ -20 שנים כמעט בכל השיטות האפשריות הקיימות עד להבנה שאופציות הן ההזדמנות הטובה ביותר!

למה אני כאן?

אני כאן מתוך תחושה של שליחות בלתי מתפשרת להקנות לאנשים רבים ככל שניתן את הידע הנדרש כדי למקסם את התשואה מהנכסים הכספיים שעומדים לרשותם בסיכון נמוך, ובהשקעת זמן מינימלית.
דבר זה מתקיים כיום בחיי, ואם הוא אפשרי עבורי – הוא אפשרי עבור רבים אחרים.
אני מציע לכם תכנית לימוד בשלושה שלבים שבה תלמדו מה הן אופציות, איך לעבוד נכון עם אופציות ואיך לנהל תיק השקעות מוגן, בתשואה עודפת משמעותית ובהשקעת זמן מינימלית באמצעות אופציות.
קשה להפריז בערך שהידע הזה ייתן לכם, הוא פשוט ואפשרי עבור כל אחד. לי זה לקח למעלה מעשר שנים ועלה עשרות אלפי דולרים ללמוד כיצד עושים זאת. עבורכם זה יהיה פשוט יותר.

שימו לב לנתונים הבאים

  • במשבר 2008 איבדו מיליוני אנשים ברחבי העולם את ביתם, עבודתם ועתידם. האנשים שגרמו למשבר לא נענשו ולא איבדו את כספם אלא להיפך – חלקם קודמו לעמדות מפתח וכולם ללא יוצא מן הכלל נשארו עם עשרות המיליונים שקבלו כשכר ובונוסים עבור "עבודתם" שגרמה למשבר.
  • לאורך השנים האחרונות ספגנו בארץ מספר תספורות מאלו שכונו "טייקונים" שלקחו סיכונים מטורפים תוך שימוש בכספנו על מנת לעשות לביתם. "טיקונים" אלו לקחו סיכונים אדירים בכסף לא להם, נכשלו, ואנחנו - אזרחים העובדים לפרנסתם ביושר ומנסים לחסוך שקל לשקל על מנת להבטיח את עתידם הכלכלי שילמנו את המחיר. במקרה שה"טייקונים" היו מצליחים – לא הינו רואים ולו שקל אחד מפירות הצלחה זו! אנחנו מממנים את מחיר הכישלון אך לא שותפים להצלחה.
  • רוב הגופים המנהלים כספי ציבור אינם מבטחים את הכספים בפני נפילה אפשרית של השווקים. השיטה אינה מאפשרת להם לעשות זאת. עלות הביטוח תפגע בתשואה שלהם, ואם זאת תפגע, לקוחות יעזבו אותם לטובת מתחרים. גופים אלו מרוויחים את כספם מדמי הניהול שהם גובים ללא קשר ממשי לביצועים, וככל שכמות הכסף שהם "מנהלים" גדולה יותר – כך ריווחיהם. כאשר יגיע משבר, אנחנו, האזרחים שאת כספנו הם "מנהלים" נשלם את המחיר. זה קרה בעבר וזה יקרה בעתיד.

הטיעון שמי שאינו יוצא מהשוק בזמן משבר לא ניזוק נכון, אבל לא עבור מי שנזקק לכסף באותו זמן, ולא עבור מי שלא יוכל להמתין להתאוששות השווקים.

יש עוד דוגמאות אבל המסר ברור, השיטה איננה משרתת אותנו. האנשים שמניעים את השווקים הפיננסים בעולם מונעים ממניעים אישיים קצרי טווח בלבד. לא זו בלבד שהאזרח שבכסף שלו הם פועלים אינו מעניין אותם – במקרים רבים הם לוקחים סיכונים מטורפים במטרה להגדיל את רווחיהם האישיים בידיעה שבמקרה של כישלון לא הם אלו שישלמו את המחיר. כך עובדת השיטה.

כאחד שניזוק מהשיטה הבנתי שאני לא יכול להסתפק במסלולים הרגילים המוצעים ע”י המערכת הפיננסית ושאם לא אקח אחריות על ניהול הנכסים הפיננסים שלי אני יעשה עוול גדול לעתיד הכלכלי שלי ושל משפחתי. וכך עשיתי – לקחתי אחריות.

תשאלו את עצמכם את השאלות הבאות

הדרך שלי בשוק ההון

את דרכי בשוק ההון התחלתי  לפני כ- 20 שנים, כמה חודשים לפני מרץ 2000 החודש בו התפוצצה בועת הדוט-קום.

בעידוד קרוב משפחה, התחלתי “לסחור” במניות, ללא הכשרה וללא ידע. הרעיון היה פשוט – לקנות בזול ולמכור ביוקר. נשמע טוב.

באותם ימים, גם מימוש הרעיון היה פשוט – כמעט כל מניה שקניתי, עלתה ביום שלמחרת, ואם לא ביום שלמחרת אז תוך מספר ימים. קשה היה לטעות.

 לעולם לא אשכח את ההרגשה – הרווחתי אלפי דולרים, הרגשתי על גג העולם – התחלתי להאמין שאני בעל מגע קסם, בלתי מנוצח – סוג של סוחר גאון. כך זה קורה לרבים בשוק עולה.

וורן באפט אמר: “רק כשהגאות חולפת באפשרותך ללמוד מי שוחה בעירום”.

ואני שחיתי בעירום מלא!

ואז עם המשבר באה הנפילה הבלתי נמנעת שמחקה את כל הרווחים ואף מעבר לכך. אבל בניגוד להרבה אחרים שנכוו ממגע עם שוק ההון והתרחקו ממנו כמו מאש – ההתנסות הזו עוררה אצלי  סקרנות ועניין והחלטתי ללמוד את הנושא “ברצינות”.

ולכן פניתי לגופים שונים שספקו קורסים למסחר בהבטחה ללמד  איך להיות “סוחר” מצליח בבורסה רק אם אלמד את מה שצריך ואיישם את החומר הנלמד ע”פ הנחייתם ובלווי שלהם. שילמתי לגופים אלו עשרות אלפי שקלים עבור קורסים במתכונות שונות ומגוונות  שלימדו שיטות כאלו ואחרות. לא ויתרתי בקלות גם לאחר קורסים לא ממש מוצלחים.  תמיד חיפשתי את הקורס “המבטיח” הבא. לצערי, ההבטחה באף אחד מהקורסים האלו לא קוימה. תכליתם של הגופים האלו הייתה לגבות ממני אלפי שקלים ששולמו תמיד מראש –  ובמקרים רבים עשיית רווח מהפעילות שלי בשוק באמצעותם.

 לכל זה נוסף מחיר – לא כספי – ביישום הדרך אותה לימדו קורסים אלו כדרך לעשיית כסף בבורסה – מחיר שלא הערכתי נכון באותה תקופה:

במקביל למסלול חיי הרגיל נפתח מסלול חיים מקביל בו הייתי יושב בערב , זמן המסחר בוולסטריט,  מספר שעות  מול המחשב, תוך ויתור על חיי חברה וזמן איכות עם המשפחה והילדים. אורך חיים זה יצר מתח בלתי פוסק בבית וכצפוי (בדיעבד) לא הניב רווחים, בטח לא כאלו שהצדיקו את המחירים שאני וכל סביבתי הקרובה שילמנו.

בהערכה שמרנית, מעל 85% מהעוסקים במסחר בבורסה מפסידים כסף. מספר האנשים הסוחרים בבורסה ומפיקים רווחים משמעותיים לאורך זמן הוא קטן מאד. ובנוסף, בדר”כ זהו עיסוקם העיקרי.

לאורך כל 18 השנים שאני נמצא בסביבת אנשים העוסקים בשוק ההון ושזהו לא עיסוקם העיקרי – לא הכרתי ולו אדם אחד שהצליח להפיק ממסחר הכנסה משמעותית.

למעשה – אני לא מכיר אף אדם שעיקר פרנסתו היא רק ממסחר בבורסה. אין בכך כמובן לקבוע שאין אנשים כאלו.

לקח לי הרבה שנים ולא מעט כסף להבין שמסחר בשוק ההון הוא עיסוק שדורש ידע עצום, זמן, מיומנות ובעיקר התייחסות רצינית אליו כאל מקצוע לכל דבר. דבר נוסף שהכריע לבסוף וגרם לי לזנוח את המסחר סופית הוא העובדה שלמרות כל הכלים וכל השיטות, תמיד הרגשתי שאין באמת דרך לחזות את הכיוון אליו השוק ינוע בכל נקודת זמן. ההרגשה הזאת קיבלה חיזוק משמעותי לאחר שנחשפתי לאופציות. החלטתי שאני לא רוצה לעסוק עוד במסחר.

למרות זאת –  לאחר כל הדרך הארוכה שעשיתי בשוק ההון ידעתי שהפוטנציאל המגולם לעשיית כסף בשוק ההון הוא אדיר. שוק ההון הוא משחק סכום אפס. הבנתי שמול כל כך הרבה אנשים שמפסידים כסף בשוק ההון – יש את אלו שמרוויחים את הכסף הזה, וצריך פשוט להבין איך הם עושים זאת.

שוק ההון מציע המון כלים ואפשרויות לפעול בו. קשה להכיר את כולם או אפילו מקצתם. האפשרויות והגיוון הם עצומים. גם אנשים שזהו עיסוקם המרכזי מרכזים בדרך כלל את מומחיותם בגזרה צרה.

העיסוק שלי במשך שנים בסביבה הזאת זימן גם לי את הגזרה הצרה בה אני עובד היום – השקעה חכמה באמצעות שימוש באופציות. השקעה – לא מסחר. את הידע הזה אני רוצה לשתף אתכם.

*הבהרה: אין אני יועץ השקעות, וכל המלצותי הן מנסיון אישי.

לקוחות ממליצים

מה אנשים אומרים על הקורס?

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד